Още САМО 5 ДНИ за записване в BATTLE OF THE BANDS конкурса на JACK DANIEL’S

Ако според вас се вписвате в определението ‘Най-добра любителска рок група’ – побързайте, защото срокът изтича в понеделник – 7 февруари.

След големия успех на първото издание през 2008 (тогава спечелен от MENTAL ARCHITECTS),  сега Конкурсът на Jack Daniel’s  за начинаещи групи за втори път „събира най-страстните фенове на рок музиката в яростна надпревара за титлата “Най-добра любителска рок банда‘”!

Освен че се случва за втори път у нас, конкурсът е традиционен в десетки страни по целия свят. Целта му навсякъде е да срещне най-добрите начинаещи групи с музикалните феновете.

Така Jack Daniel’s подарява на всички тях удоволствието от споделената емоция и страстта към рок музиката.

След обявяването на конкурса в края на миналата година, десетки групи заявиха своето желание да участват в музикалното приключение на годината – Jack Daniel’s Battle Of The Bands 2011
 
Приключението oтново ще протече в три етапа:

В първата фаза на надпреварата участниците трябва да изпратят по две свои авторски парчета, които не са били официално издавани, до 7-и февруари 2011, на www.jackmusic-bg.com

ЖУРИ:

Иван Лечев – композитор и музикант, китарист на ФСБ;
Васил Върбанов – радио Тангра Мега Рок;
Красимир Москов – водещ в радио Z-Rock;
Мартин Михайлов – управтел на софийския клуб ‘Строежа’;
Найден Колчев – главен редактор на списание ‘Про-Рок’;
Васил Катаничаров – водещ на ТВ предаването ‘Фрактура’ по ‘Диема’.

MENTAL ARCHITECTS
Първите победители – MENTAL ARCHITECTS 2008
След края на този първи етап песните на участниците ще бъдат прослушани от членовете на журито, които ще ги оценяват по два основни критерия:

– Оригиналност на музиката!
– Артистично представяне!

Без да знае имената на оценяваните групи, журито ще излъчи сред тях 8 финалисти. С това започва и най-вълнуващата фаза от Битката на бандите, през която всеки от финалистите ще участва в турне от 7 концерта в клубове в цялата страна:

– София – Строежа, Swingin`Hall и Bbox;
– Пловдив – Polinero;
– Стара Загора – Jam;
– Варна – Трите Лъва
– Велико Търново – Melon.

По време на всички участия журито ще оценява музиканското майсторство и сценичното присъствие на 8-те финалисти.

Музикалната надпревара ще достигне своята кулминация по време на финалния концерт, когато ще бъдат обявени и победителите.

Всички 8 групи финалисти, освен клубните участия в страната, ще участват и със своите 2 песни от конкурса в диск, който ще се разпространява безплатно със списание ‘Про-рок’, така че музиката им да стигне до възможно най-много хора.

НАГРАДИТЕ:

Освен за уникалната възможност да свирят на сцена и пред публика, участниците в Битката на бандите се борят и за една от трите награди в музикалния конкурс:

ПЪРВА НАГРАДА – Титлата ‘Най-добра любителска рок-група’, както и ваучер на стойност 5000 лв, който да използва за запис на CD, за музикални инструменти или за запис на видеоклип.

Второ място – Ваучер на стойност 3000 лв за музикални инструменти

Трето място – Ваучер на стойност 1000 лв за музикални инструменти.

Още информация за JD’s Battle Of The Bands – на www.jackmusic-bg.com

  • Източник: jackmusic-bg.com