Първият студиен албум на легендарния блус китарист от 7 години насам ще се казва ‘Roots’ и се очаква по-късно тадзи година.
Обявеният списък с гост участия е впечатляващ – освен БИЛИ ГИБЪНС от ZZ TOP също и Грег Олман, Уорън Хейнс, Дерек Тръкс и по-младият брат на ДЖОНИ – ЕДГАР УИНТЪР. При това с уговорката, че предстои да бъдат обявени още гост звезди.
В ‘Roots’ ще има кавър версии на ‘Dust My Broom’ на Робърт Джонсън, ‘Done Somebody Wrong’ на Елмор Джеймс, ‘Got My Mojo Working’ на Мъди Уотърс и др.
„Това са стари парчета, които ме формираха, като млад. Отдавна искам да направя нещо такова. Този албум всъщност е по идея на моя мениджър, обаче на мен много ми харесва.“ – споделя УИНТЪР пред Billboard.com.
‘Roots’ обаче не е единственото студийно занимание на блус легендата за годината – той свири и в нова версия на ‘Thank You (Falletinme Be Mice Elf Agin)’ в предстоящия албум на СЛАЙ СТОУН, както и в кавър на ‘Space Truckin’ на DEEP PURPLE в новия диск на Уилям Шатнър – ‘Seeking Major Tom’.