Приятелите ни от Jack Daniel’s разпространиха следното съобщение:
„До момента над 60 банди се записаха за участие в музикалния конкурс за начинаещи рок групи JD’s Battle of the Bands – България 2008, организиран от Jack Daniel’s. Записването на участниците започна на 1 февруари и ще продължи до края на месеца. Желаещите имат по-малко от 10 дни, за да заявят своето участие в рок-приключението. Това може да стане на специалния сайт на конкурса – www.jackmusic-bg.com. Там са публикувани и пълните условия за участие.
Battle of the Bands е музикален конкурс, провеждащ се за първи път в България, чиято цел е да предостави сцена на рок групи, които са в самото начало на своята музикална кариера. Водени от убеждението, че новите таланти се нуждаят от силни приятели, Jack Daniel’s организират този конкурс с идеята да дадат сцена на младите групи. Амбицията на JD’s Battle of the Bands е да се превърне в ежегодно събитие за радост на всички фенове на рок музиката у нас.
Професионално жури, запалено по рок музиката не по-малко от самите групи, ще излъчи 8 финалисти. Те ще направят по 1 клубен концерт в 8 различни заведения в страната. По време на клубните участия, публиката ще може да гласува за своите фаворити, за да определи групата любимец на феновете. Конкурсът ще завърши с грандиозен концерт през май в столицата с участието на всички 8 финалисти. На него ще бъде обявена и групата победител, избрана от журито, както и фаворитът на публиката.
Условия за участие:
Групите да имат минимум 2 неиздавани авторски песни, желание да свирят в най-култовите клубове за жива музика и много ентусиазъм.Оценяване:
Всички групи, заявили участие в музикалния конкурс, ще бъдат оценявани по два критерия – оригиналност на музикалната композиция и изпълнителско майсторство. Гласовите данни на вокалистите и текстовете не са сред критериите за оценка, за да се постигне максимална обективност на класацията и да не се изключат инструменталните парчета.Награди:
• Най-добрата банда в JD’s Battle of the Bands – България 2008 ще спечели музикални инструменти, студийно време за запис на диск или видеоклип на стойност 5 000 лв.
• Фаворитът на публиката ще спечели китара Fender.
• Групите финалисти ще бъдат включени в специалната компилация „The Best of JD’s Battle of the Bands – България 2008“.