Един от основателите на популярната лондонска банда BABYSHAMBLES – китаристът ПАТРИК УОЛДЪН е починал едва на 46 години.
Тъжната новина беще съобщена от неговите колеги в групата, които обаче не уточняват причината за неговата смърт.
През последните години той имаше многократни сблъсъци със закона и постоянни проблеми с различни видове зависимости, но не спираше да свири и работеше по различни проекти.
Преди да направи BABYSHAMBLES през 2004 със скандалния ПИЙТ ДОХЪРТИ от THE LIBERTINES, УОЛДЪН трупа опит на лондонските сцени с групи като The White Sport, Fluid и Six Cold Thousand.
УОЛДЪН и ДОХЪРТИ пишат заедно най-известните песни на групата, сред които сингъла ‘Fuck Forever’ от дебютния албум ‘Down in Albion’ през 2005, но година по-късно китаристът напусна BABYSHAMBLES, за да работи като сесиен музикант с ДЖЕЙМС БЛЪНТ, THE HONEYMOON и други.
През годините УОЛДЪН многократно свиреше с BABYSHAMBLES на различни сцени, без обаче да се завърне официално при тях.