НОВИНИ
Hard-Fi бяха почетени от специален гост снощи (15 май) на второто им шоу в Brixton Academy.Пол Уелър се присъедини към четворката от Стейнс по време на биса им, за да изпее с тях класиката на The Jam ‘A Town Called Malice’, както и парчето ‘Stars of CCTV’ от новия албум на Hard-Fi. Съпорт на шоуто […]
Oasis решиха да отменят издаването на ЕР-то, което трябваше да се появи на пазара през лятото. Ноел Галахър обяви, че групата е решила да не издава все още парчетата, които беше предвидила за ЕР-то, тъй като по думите му, те не били достатъчно добри. Освен това Ноел сподели, че след наскоро завършилото световно турне на […]
Съфян Стивънс ще издаде ‘The Avalanche’ – албум, съдържащ материал, който е отпаднал по време на записите на предишния албум ‘Illinois’. ‘Illinois’ беше предвиден като двоен албум, но впоследствие излезе като единичен. Парчетата, които не влязоха в него, сега са събрани в ‘The Avalanche’. CD-то се очаква да излезе на 26 юли.
Фронтменът на Radiohead Том Йорк ще издаде солов албум през юли. Албумът ще се казва ‘The Eraser’ и ще бъде продуциран от дългогодишния продуцент на Radiohead Найджъл Годрич. Издател на албума на Том Йорк ще бъде британският лейбъл на The White Stripes – XL.
Biohazard издадоха Live DVD. То включва материал, заснет по време на европейското турне на бандата с групи като Hatebreed и Agnostic Front. Всъщност, има по един филм за всяка банда, свирила на тези концерти. Освен това Biohazard работят и по ретроспективно DVD.
Circulus ще издават нов албум. Това ще се случи през юли от лейбъла Rise Above. Заглавието на албума е ‘Clocks Are Like People’, а продуцент е Кит Уулвън.
Arch Enemy ще издадат двойно DVD през август. То ще се казва ‘Live Apocalypse’ и по-голямата част от заснетия материал ще бъде от шоуто в The Forum, Лондон от декември 2004г. DVD-то ще включва и 3 парчета, заснети в Манчестър миналия декември.
Megadeth подписаха нов договор с Roadrunner. В момента бандата работи по нов, все още неозаглавен албум.
Firebird, където свири бившият китарист на Napalm Death и Carcass Бил Стиър, ще издадат нов албум в началото на юли. Албумът е със заглавие „Hot Wings“, a лейбълът е Rise Above.
Китаристът Дейв Бакш напусна канадската пънк банда Sum 41. той смята да се посвети на другата си банда – Brown Brigade. Те правят по-класически тип метъл музика.